Search Results

Individual Donors (by Giving Level)

Leadership Circle ($100,000+ )
Joel '93 & Kim Feller
George Miller Jr. '81* & Debra Miller

Founders' Club ($50,000-$99,999)
Ronald Brown Jr. '90

Jurists' Society ($25,000-$49,999)
Alexander & Ann Bratic
Christopher & Caroline Bratic '11 Mazza

Ambassadors' Club ($10,000-$24,999)
Thomas+ & Nancy Sager

Partners' Club ($5,000-$9,999)
Hon. Ida Chen
Thomas Dekleva PhD '09
Michael Marquardt & Claire DeMatteis '92+
Richard* & Eileen Herrmann
Hon. Randy Holland '01H* & Dr. Ilona Holland
Samuel '85 & Laurie Landy
Bruce '96 & Elizabeth Monroe
Rodney & Anna Smolla
Rand '83 & Laura Spear
John '75* & Donna Wetzel

Benefactors ($2,500-$4,999)
Dale S. '90 & Barbara T. '91 Ardizzone
John Carroll III '81* & Barbara Carroll
Michael '75* & Valerie DeFino
Cary '81 & Nancy Flitter
Robert Gober DO '79 & Karen Gober
Gary Gremminger '83
Hon. Alan Levin '80 & Ellen Levin
Eugene McGurk Jr. '78+*
Nancy Sarcione
John Schmutz*

Dean's Council ($1,500 $2,499)
Ann Conaway
Charles & Bonnie Eagan '09* Copeland
George Kern V '96* & Evangeline Kern
Mark & Joan '92 Kluger
Kathleen McNicholas MD '06, '10M*
Dorothy Miller
Montejo Family
John Pachkowski '88 & Mary Alice Peeling '91
Andrew Schaeffer '87
Louis '75 & Susanne Slawe

Law School Associates ($1,000-$1,499)
Steven Barsamian '75*
Hon. Raymond Batten '79* & Mary Frances Batten
Michael '93 & Theresa Bonner
Richard & Priscilla Pearson '90 Chatman
Michael Cunningham Jr. '84 & Florence Cunningham
Robert DeLong Jr. '99 & Susan DeLong
Frank DePasquale Jr. '86
Douglas '81 & Patricia DiSandro
Michael Ferman & Hon. Risa Vetri Ferman '92
Lawrence & Marion Hamermesh
F. Kevin Lynch '79
James May & Kathleen Siren, PhD
Edward '97 & Melissa Micheletti
Stephen Negro '94
Jeffrey '92 & Lisa O'Hara
Hon. Paul Panepinto '76* & Nancy Panepinto
Christopher & Karen Ulmer '95 Pendergast
Thomas Reed & Emily Reed PhD
Kevin Shannon '92
Patricia Sharpe
Bernard '80* & Jacquelyn Smalley
William Snell '01
Hon. Lee Solomon '78, '15H* & Dianne Solomon

Bench and Bar Club ($500-$999)
Renae Axelrod '91*
Robert & Barbara Komar '90 Ayars
David Bitton
Gregory '99 & Carla Grell Bobka
Ms.Kate Golby Carp and Dr. Ned Z. Carp
Peter '90 & Lee Chamas
Joel Chernock '76
Francis Clifford '76
Carol Crisci '94
Thomas Del Pesco & Hon. Susan Del Pesco '75*
Arthur Dent '86
Anthony Doyle
Mark '04 & Julie Eckard
Mathias Fallis '75
Susan Goldberg & Jonathan Krinick
Mitchell '95 & Diana Gurwicz
Hon. M. DeSales Haley '91
Robert Hayman Jr. & Alice Eakin
Selma Hayman '86
Patrick & Marcia Johnston
Roger Margolis '77
Keith Martin '83
Robert '92 & Eileen McCann
Patrick McKenna '01 & Stacey Fuller
Hon. Maria McLaughlin '92
John Mizel & Hon. Marianne O. Mizel '80
Frederick '80 & Denise Mogel
Joseph Montgomery '08
Richard '76 & Marie Morrissey
Michael Newbold Jr. & Marion Rothbart Newbold '85
William Newman Jr. '88 & Patricia Newman
Cornelius O'Brien III '85 & Margaret O'Brien
Martin O'Brien '79 & Gail Lofdahl
Hon. Donald Parsons Jr. & Ethel Parsons
Alan '75 & Rita '75 Polonsky
Stephen Ries '07
Philip Sarcione '80
Eileen Caplan Seaman '94
Mitchell '81 & Penny Shore
Charles Shurr Jr. '94 & Mary Shurr
Rushford Sweeney III & Constance Sweeney
Peter '13 & Brittany Giusini '14 Tsoflias
Charles '95 & Janelle Williams
Serena Williams
Henry '77 & Gina Zerella

Century Club ($250-$499)
Ronald '85 & June Amarant
Norman & Ann Ashworth
Don Pelham & Maribeth Blessing '91
Malcom Buck '96
Joseph '84 & Kathleen Curry '84 Burke
John '80 & Margaret Campbell
Janine Carlan '98
Hon. William Carpenter Jr. '76 & Marilyn Carpenter
Francis Catania Jr.
Michael Cibik '76
Ryan Cicoski '10
Matthew Connahan Jr. '78 & Michele Connahan
Todd Conner '91 & Dana Harrington Conner '92
Daniel DeFranceschi '89
J. Roger & Linda Blanchfield '83 Dillow
Thomas DiPilla Jr. '85
Hon. Michael A. Donio '78 & Annette Donio
Thomas Briggs & Margaret England '02
Donald Eodice
A. Cathryn Evans '90
Brett Fallon & Hon. Sherry Ruggiero Fallon '86
William '76 & Shelli Fedullo
Stephen Fogarty '79
Stephen & Susannah Friedman
Kevin Gallagher '09
Jay '88 & Sherry Ginsburg
Michael & Anne Goldberg
John Greto
Charles Halpin III '76 & Judith Halpin
Lance Seidel & Catherine Harrington '88
Robert Honecker Jr. '81* & Kim Roberts
Sherry L. Horowitz '79
Leslie Johnson '92
Alicia Kelly
Eleanor Kelly
J. Patrick Kelly & Victoria Kelly PsyD
John Kennedy '01
Raymond Baxter & Rosemary Killian '82
Leslie Knapp Jr. '98
Charles '80 & Mary Knothe
Theodore Kobus III '94 & Loren Kobus
Kenneth Kristl
Peter Laake Jr. & Carron Trainer Laake '93
Michael '79 & Madeline Lione
Daniel Lohr '97
Aaron Marshall '98
Thomas '83 & Carol McGovern
Hon. Vivian Medinilla '93
James '80 & Lennie Metka
Hon H. Geoffrey Moulton Jr.
Michael '97 & Jill Mullen
Jordan Namerow '07
Jeffrey '85 & Marla Orenstein
Hons. George '86 & Nadine Overton
David Kelleher & Marlo PaganoKelleher '99
Tara Pakrouh '15
Wayne '78 & Deborah Partenheimer
John '86 & Lori Nicoletti '86 Peruto
Christian '95 & Kimberly Petrucci
Kenneth '85 & Patricia Picardi
Meredith Osborne Priestley '04
Charles Proctor III '76 & Maria Proctor
James Rau '95
Scott '02* & Kimberly Reid
Judith Ritter
Jeffrey '80 & Patti Roth
LeaNora Ruffin
Frederick Santarelli '88
Joseph Santarone Jr. '85 & Katherine Santarone
Erik Saville & Yvonne Takvorian Saville '95
Brian & Courtney '09 Schultz
Hon. Calvin Scott '89, '91M
Michael & Mary Schnappauf '83 Sherlock
Eric '92 & Tamara Solotoff
Nancy Stanford '03
Jordan Strokovsky '14
Hon. Donald Walsh '78 & Kathleen Walsh
Tricia Widdoss '98
Donald '77 & Debra Young

Donors
Maggie Stewart Adams
Elisa MakoonSingh Advani '10
Mary Allen
Christopher '75 & Susan Almy
Eric Andersen '03
Harold Anderson '96
Rad Maric & Mary Androski '79
John & Lauren Graham '11 Angeles
Michael Angelina
Anonymous
Arnold '81 & Eileen Anisman
Bridget Bailey '00
Philip Baker '16
Deborah Ballantyne '05
Colleen Bannon
Alexis Barbieri '82
Van '97 & Meredith Barnette
Lawrence Bartel III
Larry '87 & Lori Epstein '87 Bendesky
David & Michelle Coopersmith '81 Berk
Todd '80 & Michele Berk
Michael & Danielle Kuzminski '08 Berster
Richard Bost '92
Nicklos and Kimberly Braun
Joseph & Kathleen DeMarco '98 Breslin
J. Jeffry & Kathleen Carlisle '91 Brightman
Marilyn Bromels '97
Woods & Jeanne '99 Brown
Hon. Jeffrey Brown '78 & Catherine Brown
Mark '79 & Lori Brownstein
Hon. Carl Buck III '87 & Laurie Buck
Kristin Buddle '11
Kyle Burch '83
Colin Burke '07
Hon. Robert Burke '78 & Janis Burke
Michael Burns '06 & Jill CantorBurns '06
Megan Cantalupo
Terry Rosche & Lisa Cappolella '91
Wayne '81 & Jane Carey
Thomas '85 & Hon. Carolyn Tornetta '85 Carluccio
Hon. John Carrow '79
Raphael Castro '14
Sheila Cervone
Richard Chappell Jr. & Holly Lang Chappell '84
Alexis Ciccone '92
Lucas Clark IV '09 & Brittany Clark
Robert '75 & Patricia Clendenin
Raymond Coates Jr. & Leslie Noftsinger Coates '78
Eileen Coggins '92
Paul Jay Cohen Sr. '83 & Ann Cohen
Sander '78 & Judith Cohen
Thomas '78 & Cynthia Collins
Coulson Conn & Kathleen Conn PhD '99, '02M
Hon. Jay Conner & Janice Conner
Martin Convery '89
Michael Dignazio & Wendy Coopersmith '78
Christopher '88 & Ellen Rebstock Cosgrove
Samuel '75 & Sharon Costa
Timothy '96 & Laetitia Creech
Shannon Cullen '16
Patricia Curtin MD
Thomas '07 & Patty Cushane
Joseph Paesani & Jacquelyn Cusumano '84
James & Kerri Swinehart '93 Daily
Perry de Marco Sr. '75 & Susan de Marco
Gary '93 & Kathleen DeFranceschi
Alan '88 & Shana Denenberg
Suzie Desmarais '06
David Devine '93
Melody DeVoe '04
Michael Diamondstein '96
Rolando Diaz '08
Eugene '81 & Marie DiPrinzio
Nicole Djambinov '19
Rex '95 & Melissa Donnelly
Michael Donohue '05
Torill Drury
Edward '90 & Georgia Pappas '85 Dudley
Michael Duffy '15
Lee Durivage '07
Brenda Dutrow '91
Leonard and Sandy Edelstein
Donald & Jean Macchiaroli Eggen
Jennifer Ellis '98
Eric Episcopo '82
Thomas Etter Jr. '75 & Susan Etter
Carl Minster III '97 & David Facciolo
Frank Farmer Jr. '79 & Sarah Wilson-Farmer
Hon. Joseph Fernandes '93
Iva Johnson Ferrell
Predrag Filipovic '11
Mary Jane Fitch '96
J. Patrick '77 & Kathleen Fitzgerald
Louis '89 & Linda Flocco
Yulia Foster '11
Lawrence '85 & Marie Foti
Kelly Fox '97
Laurence '75 & Elizabeth Gallagher
Paul Gambone '01
Jean Gardner
Alan Garfield
Alexander Ginsburg '10
Giusini Family
Varvara Lesu '96 Gokea
Jay Goldstein '75
James Golkow '86
Barbara Gray
Steven Greber '90
James Green Jr. '03
Bruce Grohsgal
Liya Groysman '14
Charles Hanna III '94
Richard '93 & Pam DiFillippo '93 Hark
John Harting
A. Richard '78 & Colleen Heffron
Tom Miller & Lynn HerseyMiller
Harry & Louise Hill
William '80 & Janet Himmelreich
David & Judy Hodas
Benjamin Hoffman '05
Dennis & Barbara Hoffman
Roger '84 & Catherine Holcomb
Richard '85 & Janet Hunt
Emeka '05 & MaryJane Igwe
Dana Ingham '11
Norman & Joy Abbot '02 Inkpen
Damian '96 & Dionne Jackson
Chief Petty Officer Gregory Jacobs '77 USN Ret.
Carmella Jacquinto '01
Howard Jaffe '92
Richard '75 & A. Beth James
Peter '05 & Colleen Janczyk
Guy '81 & Diane Johnson
Joseph Jones Jr. '80 & Suzanne Jones
Michael '75 & Dayle Joseph
John '80 & Frances Kancilia
Jane Ennis Kane '86
David Kase '91
Hon. Linda Kassekert '94
Tiffany Kator
Benjamin '04 & Natalie Keenan
Sharon Kim '13
Jean Kissane '86
John Kitchen
Michael Konowal '91
Alan Kramer '85
Bernard '04 & Nicole Kwitowski
Joseph Labrum III '81 & Kathryn Luce Labrum '81
Joni LahrMagee MD '11
Richard '82 & Holly Laiks
Gregory LaMonaca '95
Charles Lanzalotti '02
Kathryn Laughlin '01
Timothy Lawn '89
Derek '88 & Justine Layser
John Leekley Jr. '75 & Maria Leekley
Col. Alan Lehman USAF Ret. '75 & Donna Lehman
Paul Lambrecht '01 MJ
Anthony Leonard '06
Norman & Aleta Levine
Gary '91 & Meg Lewis
Gary '75 & Kathleen Linarducci
Scott Little '95
Mary Ellen Maatman
Jeffrey Wack & Antonella Madonia '94
Christopher Malinski '18
Mary Jane Mallonee
Kevin Malloy '89
Kaitlin Maloney '16
Kevin Maloy '94
Salvatore '78 & Christine Mangione
Christy Bukowick Margolin '94
Maureen Marron '93
Gregory & Kathleen Green '02 Martin
Richard '75 & Wendy Marx
Paul Masciantonio '84
William Massa '86
Diya Mathews
Mark Mattia '81
Thomas McAndrew Jr. '81 & Susan McAndrew
John '13 & Erica Sharp '13 McAvoy
Jason & Deirdre O'Shea '02 McCartney
Jeffrey McDonnell '94
James McEldrew III '82
Bernard '84 & Kathleen McFadden
Hon. James McGann '78
Colleen McKeone '10M
Peter & Judith McLaughlin
Michael Meehan '81 & Mary McNally Meehan
Rakesh Mehta '04
Bruce Larson & Pamela Meitner '77
Janis Melfi '81
Hon. Louis Mellinger '76 & Rebecca Mellinger
Jason Melrath '01
Dwayne & Kerry Meluskey
Joseph & Teresa '78 Miller
Agatha Mingos '10
Janice Mirarchi
Alexander Murphy Jr. '76 & Jodi Murphy
Michael Murphy '08
Lawren '96 & Jamie Nelson
Robert '81 & Robyn Nemeroff
John Newsom MD & Carolyn Newsom PhD '12
Denise Nordheimer '03
Joseph Norris Jr. '76 & Janet Norris
Arthur Novello '86 & Joanne Pizzuro
Charles O'Connor Jr. '88 & Lori Ruszkiewicz
Andrew O'Neill '92
Jonathan '89 & Angela Ostroff
Alan '78 & Susan '78 Paikin
David Painter '03
Nicholas Patullo '13
Paul '88 & Carolyn Perpiglia
Wade Phillips III & Joanne McPhillips Phillips '87
Mark '81 & Sidney Pinnie
Joseph Tinari Jr. & Kathleen Piperno '96
Jesse '81 & Elaine Pleet
Mary Podlogar '10
Paul '89 & Christine Porrini
William '89 & Elizabeth Prickett
Lionel and Zelda Prince
John Pund Jr. '86 & Kristen TruittPund
Randall Pyles '08 & Jean McDonough-Pyles
Alann Ramirez '88
Philip & Laura Ray
Hon. Helen Richards '89
Hon. Raymond Rodriguez '98 & Antoinette Fiocco-Rodriguez
Philip '75 & Deborah Ross
Melvyn Rothbard '03
Alyssa Rothman '11
Kenneth Rothweiler '81
Arlene Rubin '88
Kenneth Rubin '92
Frank '77 & Margaret Rubinate
Gregory Rubis '86
Karen Ruby
Joseph '85 & Sandra Ruth
Andrea Sasso '12
John '85 & Nancy Savoth
F. Glenn Schaeffer
Melissa Dutton Schaffer '02
Peter Schatzberg DC
Paul Schenk Jr. '88
Luke Scheuer
Joan Schneikart '89
Lyn Schoenfeld
Mary Kay Schwemmer '91
Anthony Sciolla Jr. '75
Susan Scutti '93
Jared Shafer '03
Mohammed Shariff '11
Cyrus Shaw '08
Michael '01 & Katherine Shawaryn
C. Russell '92 & Michelle Shearer
Hon. Thomas Shusted Jr. '81
Irwin Siegel '96M
Warren Siegel '92
Barbara Siegell '80
Joseph Silverstein '94
Associate Dean Michael Slinger & Cheryl Blaney-Slinger
Buck '82 & Cathie Smith
Brandon & Iris Arrington '16 Smith
Steven & Lynn Lyke '83 Smith
Gregory '99 & Regina Spadea
Mark '75 & Toby Sperber
Richard & Shari Steinberg
David '83 & Gail Sternberg
Neil Sternstein '75
Walter Strine Jr. & Alice Washco '92 Strine
Craig Styer '90*
John Swartz Jr. '91
Joseph '82 & Margaret Szczepaniak
Brad '92 & Debbie Tabakin
Eric & Regina Foley '92 Tatlonghari
Janet Tier
Joseph '84 & Stephanie Toddy
Matthew Toll '08
Daniel '77 & Elaine Tomasulo
Joseph '79 & Eileen Toogood
George Twardy Jr. '88 & Cathy Twardy
Roger '80 & Minnie Ullman
David Vallee
Michael Valoris '79
Nathan '83 & Christina Van Embden
Kathleen Vavala '95
Charles Vincent '07
Richard Vinci '76
Hon. Joseph Walsh '91 & Nancy Walsh
J. Scott '84 & Laura Watson
Bernard Schaeffer & Nanci Olivere Weber '82
Hon. John Welch '79
Stephen '03 & Karen Wenger
Edward Hinton & Frances West '82
Francis '89 & Brenda Wickersham
John Williams Jr. '76
Joseph '15 & Loura Winning
Joseph & Cathleen Winning
Joyce Wohlrab
Richard Wolfe '96
Charles '77 & Diana Woolson
William Woolworth III '93
A. Judd '95 & Maria Woytek
Nicholas Wynn '11
Vijaysen Yellareddigari '13
Dona Wolsko '76 Zimmerman

Law School Honor Roll Listing Symbols
* Board of Advisors
+ Widener University Trustee
H Honorary Degree
M Master of Laws
MJ Master of Jurisprudence